FAQ

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie - odwiedź zakładkę KONTAKT

Poszukujemy koncepcji, które zrewolucjonizują przemysł lotniczy! W kategorii otwartej
możesz przygotować co i jak chcesz - pokaż swoje najbardziej odlotowe pomysły!

Poszukujemy koncepcji, które zrewolucjonizują przemysł lotniczy! W kategorii otwartej możesz przygotować co i jak chcesz - pokaż swoje najbardziej odlotowe pomysły!

Ogólne, o Hackathonie

Q: Gdzie i kiedy odbywa się hackathon?

A: Podkarpacki Hackathon Lotniczy - AviaTech Challenge odbywa się w Hali Sportowo - Widowiskowej w Mielcu, w dniach 18-19 maja 2024 r. 

Q: Czy udział w wydarzeniu jest płatny?

A: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Nie pobieramy od uczestników żadnych opłat.

Q: Co zrobić żeby wziąć udział?

A: Musisz zarejestrować się wypełniając formularz znajdujący się na stronie https://hackaviatech.pl/ wraz z potwierdzeniem otrzymasz od nas na maila wszystkie szczegóły dotyczące Twojego uczestnictwa w hackathonie. Spiesz się – liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Q: Co jeśli nigdy nie brałem/am udziału w hackathonie?

A: Cieszymy się, że pierwsze spotkanie z hackathonem będzie właśnie w Mielcu! Wydarzenie jest adresowane do wszystkich, także tych, którzy nigdy nie „hakowali”. Jeśli masz wątpliwości zadzwoń lub napisz do nas – odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy Ci przygotować się do wydarzenia. Na początku hackathonu przeprowadzimy uczestników przez wszystkie zasady i kluczowe informacje!

Q: Czy muszę umieć programować, znać się na lotnictwie?

A: W żadnym wypadku! Projekty, które będziesz realizować dotykają bardzo wielu dziedzin. Nie musisz programować, bo nie wymagamy, że opracujesz aplikację czy kod, masz przedstawić swój pomysł czy koncepcję na rozwiązanie postawionych zadań.

Q: Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

A: Każdy – nie ma ograniczeń wiekowych, co do doświadczenia, kompetencji 
i umiejętności. Wystarczy że masz głowę pełną pomysłów! Wydarzenie jest adresowane  do wszystkich, bez względu na wiek, doświadczenie czy umiejętności.

Q: Czy hackathon jest dla każdego?

A: Oczywiście, wydarzenie nie ma żadnych barier czy progu wejścia, nie musisz spełniać żadnych formalnych wymagań!

Q: Czy w wydarzeniu mogą brać udział tylko uczniowie i studenci?

A: NIE, wydarzenie otwarte jest dla wszystkich, bez względu na status ucznia, studenta, doktoranta, itp.

Q: Czy muszę mieć 18 lat aby wziąć udział w wydarzeniu?

A: Nie, jeśli w dniu wydarzenia będziesz niepełnoletni/niepełnoletnia, musisz zabrać z sobą podpisane przez opiekuna/rodzica oświadczenie, w którym wyraża zgodę na Twój udział. Oświadczenie dostępne jest do pobrania na stronie głównej

Q: Jakie są dodatkowe benefity z udziału?

A: Nawiążesz nowe kontakty, poznasz wielu ludzi działających w branży lotniczej (w tym topowych ekspertów!), rozwiniesz swoje pomysły pod okiem doświadczonych mentorów, otrzymasz szansę zdobycia atrakcyjnych nagród finansowych, rzeczowych i innych!

Rejestracja

Q: Jak się zarejestrować?

A: Musisz wypełnić formularz znajdujący na stronie głównej. Spiesz się – liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Q: Rejestruję się samodzielnie czy zespołowo?

A: Rejestracja jest indywidualna – to znaczy, że każdy członek zespołu musi zarejestrować swój udział oddzielnie. Formowanie zespołu to osobny proces 
i będzie możliwy po rozpoczęciu wydarzenia.

Q: Wypełniłem/am formularz zgłoszeniowy, co dalej?

A: Otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem rejestracji. Będziemy w regularnym kontakcie – przypomnimy Ci o kluczowych terminach, otrzymasz od nas najważniejsze informacje.

Q: Mam problem z rejestracją - pojawia się komunikat, że jestem już na liście subskrybentów, jednak nie rejestrowałem/am się wcześniej.

A: Odśwież stronę i spróbuj ponownie, jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z nami!

Q: Do kiedy można rejestrować się na wydarzenie?

A: Rejestracja na wydarzenie otwarta jest do momentu końca pierwszego dnia, lecz liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Q: Zarejestrowałem/am się, ale nie mogę wziąć udziału w wydarzeniu

A: Jeśli nie możesz wziąć udziału w hackathonie – daj nam znać możliwie prędko, zwolnisz miejsce dla nowych uczestników. Dane kontaktowe znajdziesz w sekcji kontakt

Zespoły

Q: Czy muszę mieć zespół?

A: Nie, w hackathonie możesz wziąć udział sam lub z zespołem. Na początku wydarzenia przeprowadzimy sesję team buildingu, gdzie poznasz innych uczestników i będziesz mógł stworzyć zespół lub dołączyć do już istniejącego!

Q: Ile osób może być w zespole?

A: Każdy zespół może mieć od 1 do 6 uczestników. Pamiętaj - zespoły o najbardziej zróżnicowanych umiejętnościach często odnoszą największe sukcesy!

Q: Czy mogę być w więcej niż jednym zespole?

A: Nie, każdy uczestnik może być przypisany tylko do jednego zespołu.

Q: Czy mogę zrealizować więcej niż jeden projekt?

A: Tak, każdy zespół może przesłać swoje projekty w kilku kategoriach/zadaniach, lecz w każdej z możliwe jest przesłanie tylko jednego rozwiązania.

Q: Czy w zespole może być rodzic, opiekun, nauczyciel?

A: Oczywiście, zespoły mogą być interdyscyplinarne i wielopokoleniowe 😉

Organizacyjne

Q: Co mam ze sobą zabrać?

A: Przede wszystkim dobry humor i głowę pełną pomysłów i kreatywnych rozwiązań! A ponadto – sprzęt niezbędny do realizacji projektu np. komputer, tablet oraz inne niezbędne narzędzia i oprogramowanie. Jeśli chcesz skorzystać 
z noclegu przeddzień lub w trakcie wydarzenia to przyda Ci się śpiwór/koc 
i poduszka. Dostępne będą toalety z prysznicami więc przyda Ci się ręcznik, przybory toaletowe, klapki. Na miejscu czekać na Ciebie będzie miejsce do pracy wyposażone w stolik, krzesło, zasilanie i dostęp do internetu (po kablu i WiFi), strefa odpoczynku z materacami 
i łóżkami polowymi, a ponadto wyżywienie i napoje.

Q: Czy mogę przyjechać dzień wcześniej?

A: Tak, możesz przyjechać do Mielca już w piątek, 17 maja. Przygotujemy miejsce, gdzie będziesz mógł/mogła spędzić noc, tak aby kolejnego dnia rozpocząć pracę bez konieczności całonocnego dojazdu. Jeśli potrzebujesz noclegu w piątek, daj nam znać w formularzu rejestracyjnym.

Q: Jakie są nagrody?

A: Przygotowujemy nagrody finansowe, rzeczowe i materialne – kursy, szkolenia, staże, wizyty studyjne. Pula nagród wynosi już 100000 zł i stale rośnie. Obserwuj naszą stronę aby być na bieżąco.

Q: Czy zapewniacie dostęp do internetu i prądu?

A: Tak, do każdego stanowiska będzie doprowadzonych kilka gniazdek 
z możliwością podpięcia sprzętu elektrycznego oraz kable sieciowe. W całym obiekcie dostępna będzie sieć WiFi, lecz rekomendujemy korzystanie z sieci 
po kablu.

Q: Spóźnię się/muszę wyjść przed końcem, czy mogę wziąć udział?

A: Oczywiście, możesz pojawić się na wydarzeniu o dowolnej porze, rekomendujemy jednak udział w wydarzeniu od jego rozpoczęcia do ceremonii wręczenia nagród 😉 Jeśli masz problem z transportem w sobotę, możesz dotrzeć do nas już w piątek po południu/wieczorem. Dostępne będzie miejsce, gdzie prześpisz się przed hackathonem!

Q: Czy na miejscu będzie prysznic?

A: Tak, wydarzenie odbywa się w obiekcie sportowym, do dyspozycji uczestników będą toalety z prysznicami.

TRANSPORT | NOCLEG | WYŻYWIENIE

Q: Czy muszę opuścić teren wydarzenia na noc?

A: Nie, hackathon trwa bez przerwy od rozpoczęcia do ceremonii wręczenia nagród, nie musisz więc opuszczać miejsca wydarzenia. Na miejscu możesz skorzystać z miejsca do spania (sala z materacami i łóżkami polowymi).

Q: Jak wygląda kwestia noclegu?

A: W trakcie wydarzenia dostępna będzie sala wypoczynku – odizolowana sala na której możesz rozłożyć spiwór. Masz możliwość skorzystania z podobnego noclegu także przeddzień hackathonu – daj nam o tym znać w formularzu rejestracyjnym.

Q: Czy zapewniacie wyżywienie?

A: Tak, przygotowujemy 4 posiłki – pierwszego dnia obiad oraz kolację, drugiego dnia śniadanie oraz obiad. Ponadto zapewniamy ciepłe i zimne napoje. Wszelkie dodatkowe posiłki i napoje musisz zapewnić sobie we własnym zakresie.

Q: Co muszę zabrać do jedzenia?

A: Zapewniamy wyżywienie i napoje, w wersji mięsnej i wegetariańskiej. Jeśli stosujesz inną dietę lub masz specjalne wymagania żywieniowe - musisz przygotować się we własnym zakresie.

Q: Jak dojechać na hackathon?

A: Do Mielca z wielu miast kursują regularne autobusy wielu przewoźników. Dostępnych jest kilka bezpośrednich połączeń m.in. z Krakowa, Warszawy, Lublina. Sprawnie dotrzesz też z Rzeszowa skąd co kilkadziesiąt minut rusza bus lub pociąg. Jeśli podróżujesz autem kieruj się na wskazane miejsce.
Dokładny adres to: ul.Solskiego 1, Mielec
SPRAWDŹ JAK DOJECHAĆ

Q: Mam problem z dojazdem, jak mogę dostać się do Mielca? 
Zapewniacie jakiś transport?

A: Będziemy organizować bezpłatne, bezpośrednie autobusy, które przywiozą Cię na hackathon i odwiozą na miejsce startu z kilku miast w Polsce. O szczegółach powiadomimy Cię mailowo końcem kwietnia – zostaw informacje w formularzu, skąd się do nas wybierasz.

ZADANIA | PROJEKTY | OCENA

Q: Jakie są zadania/wyzwania, nad którymi będą pracować uczestnicy?

A: Aktualnie znana jest tematyka kategorii otwartej - przyszłość lotnictwa, w której czekamy na różnorodne pomysły, które będą miały wpływ na rewolucje w branży lotniczej. Niebawem opublikujemy też dodatkowe, konkretne zadania, które opracowujemy z partnerami.

Q: Co muszę przesłać do oceny projektu?

A: Wypełniony formularz z kluczowymi informacjami o projekcie, prezentacja oraz ewentualnie repozytorium plików, materiałów dotyczących projektu, np. animacje, filmy, prototypy. Szczegółowe wymagania opisane będą w regulaminach poszczególnych zadań.

Q: Jak przesyłam swoje rozwiązanie?

A: Pliki do oceny uploadujesz przez formularz, który udostępnimy najpóźniej na wydarzeniu. Szczegóły dotyczące przesyłania projektów będą opisane w informatorze.

Q: Kto będzie mentorem, jurorem?

A: Listę jurorów i mentorów rozwijamy na bieżąco, ich wizerunki publikujemy na social mediach i stronie hackathonu – są to doświadczone osoby 
w wielu branżach i specjalnościach.

Q: Jak będzie wybrany zwycięzca?

A: Wszystkie przesłane projekty zostaną poddane ocenie przez zespół jurorów, którzy będą oceniać go na podstawie kryteriów szczegółowo opisanych w regulaminach zadań/kategorii. Na tej podstawie zostanie przygotowana lista rankingowa. 
W przypadku wybranych nagród ufundowanych przez partnerów, mogą być ustalone dodatkowe kryteria, o których dowiesz się z regulaminu oraz informatora.

Q: Czy mogę sprzedać/skomercjalizować mój projekt po hackathonie?

A: Własność intelektualna do projektu należy do uczestnika/zespołu, który go stworzył i ma prawo do dowolnego wykorzystania po hackathonie.

Q: Czy mogę użyć projektu do swojego portfolio?

A: Oczywiście, projekt przygotowany w trakcie wydarzenia jest własnością uczestnika/zespołu, który go stworzył.

Q: Czy muszę przystąpić do wydarzenia z pomysłem?

A: Możesz rozpocząć wydarzenie szukając inspiracji czy rozmawiając z mentorami. To nad jakim projektem pracujesz określisz dopiero w momencie przesyłania go do oceny – pod koniec hackathonu.

Q: Czy mogę przystąpić do wydarzenia z wstępnie przygotowanym projektem?

A: TAK, co roku część zadań wymaga zebrania lub przygotowania wybranych materiałów przed wydarzeniem. Niemniej zachęcamy Cię do pracy w trakcie wydarzenia, swoje założenia i cele projektu będziesz mógł/mogła skonsultować
z mentorami obecnymi na miejscu.

Q: Jakie są kryteria oceny?

A: Jurorzy na hackathonie będą oceniać projekty według ustalonych kryteriów oceny ustalonych przez organizatora i partnerów, kryteria te będą publikowane w regulaminie.
W przypadku wybranych nagród ufundowanych przez partnerów, mogą być ustalone dodatkowe kryteria, o których dowiesz się z regulaminu oraz informatora.

Q: Z jakich materiałów mogę korzystać do realizacji swojego projektu?

A: Z wszelkich dostępnych materiałów, którymi dysponujesz bądź znajdziesz 
w internecie. Pamiętaj, aby wykorzystywać je zgodnie z założeniami licencji 
i zachowaniem praw własności intelektualnej.

Q: Czy mogę być uczestnikiem i mentorem/jurorem?

A: Nie, w wydarzeniu dopuszczalny jest udział tylko w jednej roli – uczestnika, mentora lub jurora.

  Dołącz do AviaTech Challenge!

  Wypełnij krótki formularz, aby dołączyć do hackathonu i zawalczyć o nagrody z puli 100 000 zł!
  Pamiętaj, każdy członek zespołu wypełnia formularz indywidualnie. Zespoły mogą liczyć 1-6 uczestników. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny  Masz problem z rejestracją? Daj nam znać +48 794 601 151 lub kontakt@hackaviatech.pl

  ORGANIZATORZY

  PATRONATY HONOROWE

  PARTNERZY STRATEGICZNI

  PARTNERZY GŁÓWNI

  AVIATION MANAGEMENT PARTNER

  PARTNERZY SPOŁECZNOŚCIOWI

  PARTNERZY MERYTORYCZNI

  ZESPÓŁ

  Hackathon AviaTech Challenge

  Wojciech Fiksa

  hackathon manager

  w.fiksa@thr.agency

  Hackathon AviaTech Challenge

  Radosław Rostocki

  partners

  kontakt@thr.agency

  Hackathon AviaTech Challenge

  Barbara Filanowska

  media & community

  b.filanowska@thr.agency

  Hackathon AviaTech Challenge

  Łukasz Bonarek

  partners

  l.bonarek@thr.agency

  NextGenerationEU
  Hackathon AviaTech Challenge

  +48 794 601 151

  kontakt@hackaviatech.pl

  Hackathon AviaTech Challenge
  Hackathon AviaTech Challenge
  Hackathon AviaTech Challenge

  Copyright ©2024

  Scroll to Top